Precrushing kiełkowanie nasion marihuany

przez

Precrushing to metoda ułatwiająca kiełkowanie „opornych” nasion marihuany. Najczęściej stosuje się na nasionach marihuany odmian automatycznych, ponieważ nasiona automatów posiadają twardą skorupkę. Precrushing ułatwia wykiełkowanie nasion marihuany, które by nie wykiełkowały lub trwało by to dłużej.

Jak zrobić precrushing?

Musisz wiedzieć, że precrushing to manualna „ingerencja” w maleńkie nasiona marihuany.Jeżeli zrobisz precrushing nieumiejętnie lub za mocno – istnieje ryzyko zniszczenia nasion marihuany.

KROK 1 – Nasiona marihuany, które masz zamiar poddać precrushingowi wcześniej wrzuć do naczynia z wodą o temperaturze pokojowej na 24 godziny. Po tym czasie nasiona napęcznieją, skorupka zmięknie a nasiona będą łatwiejsze w otwieraniu czyli tak namoczone nasiona marihuany będą łatwiej poddawać się precrushingowi.

KROK 2 – Jak przyjrzysz się nasionom marihuany zauważysz łączenie skorupki nasion po obu stronach. Generalną zasadą precrushingu jest sprawienie aby nasiono marihuany pękło wzdłuż łączenia skorupki z jednej strony ( obojętnie z której ). Ma delikatnie zrobić „pstryk”, nie musi się otworzyć – ma tylko pęknąć aby łatwo otworzyło łupinke nasiona.

Aby ułatwić pojęcie podam przykład z łuskaniem słonecznika. Jeżeli masz wprawę w łuskaniu słonecznika to świetnie się składa, ponieważ umiejętność pękania skorupki słonecznika będzie bardzo przydatna. Precrushing to właśnie takie „łuskanie” nasion marihuany. Z nasionami marihuany możesz postąpić dokładnie tak samo jak z wspomnianym słonecznikiem jednak w przypadku nasion marihuany zazwyczaj nie potrzeba tyle siły co do nasion słonecznika. Dlatego działaj z wyczuciem i stopniowo zwiększaj zaciskanie szczęki. Jeżeli nie łuskałeś wcześniej słonecznika – zakup paczkę dla przećwiczenia. Uczenie się na nasionach marihuany nie jest zbyt rozsądnym rozwiązaniem.

Nasiono marihuany przytrzymując palcami delikatnie umieść między zębami. Za pomocą ściskania szczęki ( z wyczuciem ) doprowadzasz do „psryknięcia” czyli pęknięcia skorupki nasiona wzdłuż jego łączenia.

Metoda z „zębami” nie jest jedyna – możesz także ściskać nasiono w palcach lub za pomocą np obcinacza do paznokci lub innego twardego przedmiotu jednak mnie metoda „w zębach” najbardziej przypadła do gustu.

KROK 3 – Tak „pęknięte” nasiona marihuany możesz kiełkować za pomocą ulubionego sposobu na kiełkowanie nasion marihuany. Możesz umieścić je na chusteczkach lub bezpośrednio w ziemi jednak wtedy będziesz musiał poczekać nie co dłużej na efekty kiełkowania nasion.