Pełna wigoru Afgooey

przez

Afgooey to medyczny szczep marihuany o wielu dobroczynnych właściwościach. Roślina ta wyróżnia się siłą i wigorem. Growerzy lubią uprawiać tę odmianę i ci, którzy mogą sobie na to pozwolić (w krajach, gdzie uprawa konopi jest dopuszczalna), często po nią sięgają. Poznajmy Afgooey.

Odmiana ta pochodzi z Północnej Karoliny w Stanach Zjednoczonych. Stamtąd przywędrowała do Holandii, a wyselekcjonował ją Strain Hunters Seedbank. Spotkamy ją w ofercie wielu polskich seedbanków. Dodajmy, że mimo iż w Polsce uprawa konopi jest zakazana, dopuszczalny jest zakup nasion w celach kolekcjonerskich. Dzięki temu możemy poznać wiele ciekawych odmian, takich jak na przykład Afgooey.

Geny Afgooey

Odmiana ta to głównie indyjka (70%), pozostałe 30% stanowi Cannabis Sativa. Powstała ze skrzyżowania szczepów: Afghan oraz Maui Haze. Zawiera imponującą dawkę tetrahydrokannabinolu (THC) – nawet do 20%. W swoim składzie ma również spore stężenie CBD, dzięki czemu jest to ściśle medyczny szczep o wielu cennych właściwościach.

Silna i pełna wigoru Afgooey

Niewątpliwą zaletą tej odmiany jest jej siła. To pełna wigoru roślina, która wykazuje sporą odporność na różnorodne choroby, szkodniki i pleśń. Dobrze reaguje na nawozy i z powodzeniem poddaje się rozmaitym treningom. Nie wyrasta zbyt wysoko – osiąga maksymalnie 80 cm wysokości. To krzaczasta odmiana z grubymi topami i ogromną ilością żywicy. Afgooey gwarantuje satysfakcjonujące plony (przekraczajace 600 gramów z metra kwadratowego) zarówno w warunkach Indoor, jak i Outdoor. Czas kwitnienia tej odmiany wynosi od 60 do 70 dni.

Złożony aromat Afgooey

Zapach i smak Afgooey jest bardzo złożony. Wyczujemy w niej nuty owocowe, cytrusowe, wręcz tropikalne, ale również ziemiste z dodatkiem Kusha. Odmiana ta działa intensywnie i długo. Ma wiele leczniczych właściwości, między innymi łagodzi depresję, pobudza do działania i wprowadza w stan euforii.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).