Nasiona marihuany- najlepsze odmiany

przez

Jak wybrać najlepsze nasiona marihuany? Na rynku dostępnych jest wiele odmian, a ich wybór powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji posiadacza hodowli. Nie ma jednej, właściwej odpowiedzi, która wskazywałaby gotową klasyfikację najlepszych odmian. Przy wyborze nasion marihuany konieczne jest rozważenie wielu czynników, które wpłyną na hodowlę.

Do wyboru dostępne są nasiona marihuany feminizowane lub regularne. Ponadto konieczne jest zwrócenie uwagi na miejsce uprawy. W pomieszczeniach odmiana nasion nie ma większego znaczenia, jeżeli jednak planowana jest uprawa zewnętrzna, to najlepszym wyborem będą nasiona marihuany odporne na pleśń oraz krótko kwitnące.

Istotny jest także aspekt zapachowy. Można wybrać nasiona marihuany, które zagwarantują bezpieczną uprawę, a zapach rośliny będzie dyskretny. Jeżeli jednak istnieją ku temu możliwości, można wybrać nasiona marihuany o intensywnym zapachu, wyczuwalnym nawet z większych odległości.

Jeszcze innym elementem branym pod uwagę przy wyborze nasion marihuany są również plony oraz łatwość ich uprawy. Warto na to zwrócić uwagę, zwłaszcza jeżeli nie posiadamy zbyt dużej ilości czasu, którą moglibyśmy poświęcić uprawie. Należy jednak pamiętać, że nie ma tutaj reguły i większy plon nie zawsze jest gorszy. Konieczne jest także wybranie odpowiedniego smaku, ten obszar jest obecnie bardzo mocno rozwinięty, dlatego smak można dopasować do indywidualnych preferencji – jedni wolą naturalność, inni czekoladę.

Osoby, które bardziej interesują się uprawą, doskonale orientują się na rynku i zdają sobie sprawę, jakie nasiona marihuany są dostępne: regularne, feminizowane, medyczne. Początkujący hodowcy mogą wspierać się opiniami doświadczonych osób, które znajdą w sieci. Początkowo poleca się zwłaszcza szczepy, które uznawane są za automatycznie kwitnące. Wśród najpopularniejszych nasion marihuany znajdują się tutaj: Northern Light Automatic – w ciągu zaledwie 9 tygodniu można liczyć na plony oscylujące na poziomie 150-180 gramów, Royal Dwarf czy Royal AK Automatic. Z biegiem czasu można wybierać bardziej wymagające nasiona marihuany, wymagające większe doświadczenia w uprawie.