Nasiona marihuany- kwitnienie i zbiory

przez

Nasiona marihuany rozwijając się, przechodzą przez konkretne fazy wzrostu, dochodząc aż do momentu kwitnienia. Za okres kwitnienia uznaje się moment, w którym pojawiają się pierwsze kwiaty. W zależności od odmiany nasion marihuany okres też przypada na różny czas – zdarza się, że kwitnienie występuje na bardzo młodych roślinach.

Różnorodność nasion marihuany jest tak ogromna, że niektóre z odmian potrzebują zaledwie siedmiu tygodni kwitnienia i gotowe są do zbiorów, inne dziesięciu tygodni, a najbardziej wymagające odmiany nawet trzech miesięcy. Wszystko zależne jest od tego czy nasiona marihuany są feminizowane, regularne, czy kwitnące automatyczne. Konieczne jest więc zapoznanie się ze specyfiką danych nasion marihuany, aby odpowiednio się nimi zajmować w okresie wzrostu i kwitnienia.

Oznaką gotowości do zbioru roślin wyhodowanych z nasion marihuany są brązowe włoski, które pojawiają się pośrodku kwiatów. Należy jednak ścinać rośliny dopiero w momencie, kiedy praktycznie wszystkie włoski zmienią swój kolor – wtedy mamy pewność, że to odpowiednia pora.

Najpopularniejszą metodą podczas zbiorów jest po prosu ścięcie. Konieczne jest wysuszenie wszystkich zebranych krzaków. Specjaliści w dziedzinie hodowli polecają zawieszenie krzaków do góry nogami w ciemnym, dobrze wietrzonym pomieszczeniu. To o czym warto pamiętać to konieczność oddzielenia kwiatów i liści przed suszeniem.

Bardzo ważne jest wspomniane już wietrzenie krzaków, wilgoć bowiem może sprawić, że zacznie występować na nich pleść, a wówczas zostaną one zmarnowane. Oczywiście można wykorzystać suszenie na słońcu, jednak ta metoda ma dwa bardzo poważne minusy – po pierwsze krzaki mogą być zauważone przez postronne, mało tolerancyjne osoby, a ponadto zmniejszona zostanie ilość THC w roślinach. Dobrą metodą na sprawdzenie stopnia wysuszenia rośliny jest delikatne jej wygięcie – jeżeli delikatnie skrzypi to można wnioskować, iż proces suszenia dobiegł końca.

Cały proces kończy się konserwowaniem rośliny wyhodowanej z nasion marihuany. Zbiory najlepiej przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach lub woreczkach plastikowych. Przez około miesiąc konieczne jest otwieranie pojemnika z przechowywaną rośliną w celu pozbycia się wilgotnego powietrza. Po miesiącu zapakowane zbiory należy umieścić w chłodnych, przyciemnionym i suchym miejscu.