Nasiona marihuany- instrukcja hodowli

przez

W przypadku początkującego hodowcy bardzo często popełniany jest ten sam podstawowy błąd. Sam zakup nasion marihuany niestety nie wystarczy, aby rozpocząć hodowlę. Pierwszym podstawowym krokiem jest skompletowanie całej aparatury oraz zorganizowanie odpowiednich warunków.

Podstawową kwestią, jeżeli chodzi o nasiona marihuany to konieczność zapewnienia odpowiedniego oświetlenia. Według specjalistów nasiona marihuany najlepiej reagują na lampy sodowe oraz metalohalogenkowe, które są najlepszym źródłem światła w hodowli. Odpowiednie naświetlenie pomieszczenia, w którym hodowane są nasiona marihuany to około 500W na 1m2. W przypadku mniejszego oświetlenia plon z hodowli może okazać się znacznie mniejszy.

Według specjalistów najlepszą metodą jest hodowla nasion marihuany w szafkach. Powodów ku temu jest kilka. Przede wszystkim światło na małej przestrzeni znacznie łatwiej odbija się od ścian, co wpływa na wzrost roślin. Ponadto w celu osiągnięcia lepszych wyników można wyłożyć szafkę folią aluminiową lub pomalować wnętrze szafki białą, olejną farbą. Przy umieszczaniu oświetlenia w szafkach należy zachować odpowiedni odstęp od rozwiniętych już krzaków, aby ich nie przypalić.

Kolejną, istotną kwestią w początkowym etapie hodowli nasion marihuany jest również temperatura oraz wentylacja. Z uwagi na fakt emisji dużej ilości ciepła przez światło w większości przypadków konieczne jest zamontowanie wentylatora. Oczywiście w przypadku bardziej zaawansowanej hodowli możliwe jest ustabilizowanie lampy i emisji ciepła za pomocą specjalnego układu, jednak początkowo znacznie lepszym wyborem byłoby zamontowanie świetlówek zamiast lampy sodowej, ponieważ nie będzie konieczne montowanie wentylatora. W przypadku użycia świetlówek, dodając do tego odpowiednio przygotowane szafki, osiągniemy wyniki podobne, jak w przypadku zastosowania lamp sodowych.

Temperatura, którą powinno się utrzymać w przypadku hodowli nasion marihuany to około 23 stopni, mierzona powinna być w górnej części roślin, w której jest ona najwyższa ze względu na ciepło emitowane z oświetlenia. Jeżeli chcemy osiągnąć optymalne wyniki, to warto zwrócić uwagę także na wilgotność powietrza, w którym znajdują się nasiona marihuany – 50% poziom wilgotności jest odpowiedni.

Z uwagi na fakt, że nasiona marihuany lubią żyzną glebę, warto zainwestować w ziemię ze sklepu ogrodniczego – można wspomóc się również perlitem, mieszając z ziemią. Należy pamiętać, że ziemia powinna mieć dostęp do powietrza, dlatego w doniczkach warto zrobić niewielkie dziurki.

Po takim, odpowiednim przygotowaniu nadchodzi czas na kiełkowanie. Najlepszym, sprawdzonym sposobem jest ułożenie nasion marihuany na mokrych ręcznikach papierowych umieszczonych na talerzu. Odpowiednio przeprowadzone kiełkowanie powinno skutkować efektami w ciągu nawet 24 godzin. Kiedy kiełki nasion marihuany osiągną centymetr wielkości, to należy umieścić je w doniczce i oczekiwać na dalszy wzrost.