Nasiona marihuany dla każdego?

przez

Zakazany owoc smakuje najlepiej – to powiedzenie sprawdza się również w przypadku marihuany. Zwolennicy tej substancji nie przestają jednak walczyć o legalizację nasion konopi. Zwracają uwagę na ich niesamowite lecznicze właściwości.

Walka o legalizację trwa, jednak szanse na nią, przynajmniej w Polsce, nadal są dość nikłe. Do konopnej wolności, jaka panuje na przykład w Holandii, jeszcze daleka droga. W Sejmie powstają nowe ustawy, które miałyby zwiększyć dostępność marihuany medycznej. Nie da się bowiem ukryć, że po ten lek sięga coraz więcej osób. Udowodniona skuteczność konopi w walce z bólem kusi pacjentów i trudno się temu dziwić.

Nasiona marihuany towarzyszą ludziom już od tysięcy lat. Początkowo uprawiano ją jedynie na terenach Chin i Indii, z czasem rozniosła się po świecie. Badania nad niezwykłymi właściwościami nasion konopi trwają od wieków, a specjaliści co rusz odkrywają nowe zaskakujące działania. Stosuje się ją zarówno u dorosłych, jak i u dzieci (nawet niemowląt). Z jej mocy coraz częściej korzystają również zwierzęta. Nie da się jednak pominąć szkodliwego wpływu marihuany na funkcjonowanie ludzkiego mózgu (również u zwierząt obserwuje się sporo skutków ubocznych, takich jak dezorientacja czy nadmierna nerwowość), jednak odpowiednie dawkowanie pozwala zminimalizować działania niepożądane. Chorzy na stwardnienie rozsiane, nowotwory (zwłaszcza glejaka), cukrzycę, padaczkę, a także szereg innych chorób coraz chętniej sięgają po lek, który pomaga im normalnie funkcjonować. Marihuana medyczna świetnie radzi sobie przede wszystkim z bólem.

Każdy może spróbować nasion konopi? W Polsce są one nielegalne, jednak znajdziemy sklepy z nasionami marihuany, które możemy samodzielnie uprawiać – przetwarzać na pastę konopną czy olej RSO. Walka o dostępność marihuany medycznej trwa i tutaj szanse na sukces są naprawdę spore.