Nasiona konopi lekiem na całe zło?

przez

Pewnie niejednemu z nas marzy się lek, który byłby dobry na wszystko. Jeszcze sporo czasu upłynie nim coś takiego pojawi się na rynku, o ile w ogóle kiedyś to nastąpi. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że są już produkty, które potrafią wspomóc leczenie wielu schorzeń. Nasiona konopi lekiem na całe zło?

Na całe może nie, ale na pewno okażą się pomocne w wielu sytuacjach. Lista schorzeń, z którymi marihuana świetnie sobie poradzi jest długa i imponująca. To najlepszy dowód na to, że powinniśmy przestać kojarzyć nasiona konopi jedynie z groźnymi substancjami odurzającymi. Marihuana medyczna zyskuje coraz większą popularność. Nie bez powodu.

Co ciekawe, nasiona marihuany wykorzystywane są w leczeniu nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Odpowiednie dawkowanie potrafi czynić cuda. Nic dziwnego, że coraz więcej badaczy bierze konopie pod lupę i coraz więcej publikacji potwierdza ich skuteczność. W ostatnim czasie zwrócono między innymi uwagę na pozytywny wpływ marihuany na ludzi cierpiących na ADHD. Konopie pomagają się zrelaksować i odprężyć, a to osobom nadpobudliwym jest szczególnie potrzebne. Marihuana nie tylko leczy objawy, ale i źródło problemu. Badania cały czas trwają.

Na liście medycznych zastosowań nasion marihuany znajdziemy również: alkoholizm, artretyzm, astmę, autyzm, białaczkę, bezsenność, choroby serca, cukrzycę, jaskrę, raka mózgu, padaczkę, stwardnienie rozsiane, zaburzenia lękowe, raka piersi, nadciśnienie czy miażdżycę. Lista jest naprawdę długa i zawiera kilkadziesiąt chorób i schorzeń. Wygląda na to, że nasiona konopi mogą spokojnie ubiegać się o tytuł współczesnego leku „na całe zło”. W sieci znajdziemy sklepy z nasionami konopi, również marihuany medycznej. Każdy na własnej skórze może sprawdzić ich działanie i przekonać się o ich skuteczności. Warto jednak wcześniej poczytać trochę o tym, jak je stosować. Z udziałem nasion konopi można między innymi przygotować sporo smacznych i zdrowych posiłków.