Nasiona konopi Female Seeds – szeroka oferta odmian feminizowanych

przez

Female Seeds, jak może wskazywać już sama nazwa holenderskiego seedbanku, specjalizują się w selekcjonowaniu nasion feminizowanych. Korzystają z klasyki, ale nie boją się nowości i eksperymentują w tym temacie. Połączenie tych powyższych elementów sprawia, że nasiona marihuany Female Seeds świetnie wpisują się we współczesne trendy.

Female Seeds specjalizuje się w nasionach feminizowanych, czyli takich, które są obecnie najbardziej pożądane na rynku konopi. Wybiera się je, gdyż dają niemal 100% gwarancji, że wyrosną z nich egzemplarze żeńskie dające właściwy plon. Z odmian regularnych raczej korzystają osoby bawiące się w tworzenie nowych szczepów i uprawiające konopie pod kątem produkcji nasion.

Ferry, założyciel Female Seeds, rozpoczął przygodę z konopiami w latach 80-tych. Jednak seedbank jako odrębna marka istnieje dopiero od 2003 roku. Pomimo krótkiego „stażu” dorobił się uznania, a wręcz robi furorę na globalnym rynku.

Nasiona konopi Female Seeds – flagowce

Oferty seedbanków są zazwyczaj bogate i na pierwszy rzut oka ciężko wybrać coś konkretnego. Trzeba wtedy zasugerować się kluczowymi cechami lub renomą konkretnych odmian. Często wybieramy to, co lubią inni. To naturalna reakcja. Do flagowców Female Seeds zalicza się Easy Sativa, Maroc, Purple Maroc i White Widow x Big Bud. Ich zaletą jest dobre dostosowanie do chłodnego klimatu (nadawałyby się do uprawy w Polsce, to jednak jest zakazane).

  • Easy Sativa – to sativa przeznaczona do uprawy outdoor. “Krzaki” osiągają nawet do 2,5m wysokości. Dają plon 400-700 g/roślinę. Odmiana wytwarza duże i ciężkie topy, umiarkowanie nasycone żywicą. Czas kwitnienia to 7-8 tygodni.
  • Maroc – to odmiana uprawiana w trybie outdoor o genotypie 50% Sativa i 50% Indica. Jej przodkowie pochodzą z gór Ketama. Plon wynosi 400-700 g/roślinę. Jest półautomatyczna. Wydziela dużo żywicy.
  • Purple Maroc – odmiana outdoor powstała ze skrzyżowania Purple Power x Maroc. W genotypie dominuje Sativa (95%). Daje plon w granicach 200-300 g/roślinę. Ma niezłą zawartość THC (16%).
  • White Widow x Big Bud – nasiona marihuany Female Seeds nadają się do uprawy indoor. 600-700 g/m². Genotyp to głównie Indica. Topy są bardzo duże, ociekające żywicą. Odmiana ma intensywny, ostry zapach.

Female Seeds – nasiona marihuany o wyróżniających się cechach

Większość odmian daje duży lub bardzo duży plon i pod tym względem nasiona marihuany Female Seeds to czołówka. Zawartość THC najczęściej oscyluje w granicach kilkunastu do dwudziestu procent. Tutaj pozytywnie wyróżnia się Auto Gelato, u którego THC=23%. W celach medycznych natomiast zaleca się korzystać z CBD Terra Italia,Grapefruit, Lemon Kush i Nev. Haze. Czysty genotyp (100% Sativa) mają dwie odmiany: wspomniana wcześniej Easy Sativa oraz Fast Nevills. Odmiany o krótkim czasie kwitnienia (5-7 tygodni) to Auto Kush, Auto Speed Bud, Purple Maroc i Red Purps.

Female Seeds specjalizuje się w dostarczaniu nasion feminizowanych oraz odmian wczesnych do uprawy outdoor. Jednakże jak widać po przykładach, oferta holenderskiego seedbanku jest znacznie szersza.