Nasiona indoor, a outdoor - z czego wynika różnica?

przez

Na pewno nurtuje Cię kwestia — czym różnią się nasiona marihuany przeznaczone na indoor od tych dedykowanych pod outdoor? Zastanawiasz się, jakie są różnice w nasionach obu tych rodzajów? Owszem, terminologia bywa często kwestią kłopotliwą i nieco myląca — zwłaszcza na początku. Po pewnym jednak czasie można bez trudu opanować większość terminów i nazw używanych w kręgach ludzi zainteresowanych tematem konopi indyjskiej.

Jak to było na początku?

Na samym początku swego istnienia wszystkie, ale to absolutnie wszystkie nasiona marihuany były po prostu nasionami outdoor — z oczywistych względów. To właśnie dzięki interwencji ludzkiej rozdzielono je na takie, które należy sadzić na zewnątrz i takie, które powinno się sadzić w specjalnie przeznaczonych do tego pomieszczeniach. Pomimo tego, że nie jesteśmy w stanie dokładnie prześledzić drogi ewolucji, jaką przeszła marihuana możemy domyślać się, że jej różnorodność pod względem występowania wynika z doskonałych zdolności aklimatyzacyjnych tej rośliny i dopasowania do aktualnie panujących warunków.

Podstawowe różnice pomiędzy nasionami indoor i outdoor

Oprócz tego, że rośliny same z siebie zaczęły dostosowywać się do różnych warunków, stając się fenomenem na skalę światową, w ich strukturę genetyczną zaingerował również człowiek, modyfikując je do tego stopnia, że dziś mamy całe bogactwo różnorodności wszelakich odmian, które możemy dobrać pod kątem nie tylko swoich wymagań, ale i warunków uprawy. Różnica pomiędzy nasionami indoor a outdoor wynika z tego, do jakich warunków dana odmiana jest przyzwyczajona i w jakiej rośnie się jej najlepiej. Pewne nasiona ewoluują w rośliny, które doskonale dostosowały się do surowych warunków Uralu, a niektóre wprost uwielbiają klimat tropikalny.

Uprawa w outdoor

Jeśli zamierzasz hodować rośliny na dworze, musisz doskonale znać specyfikę klimatu środowiska, w którym będziesz to robił. Pod tym właśnie kątem będziesz musiał dobrać określoną odmianę, którą takie warunki zadowolą. W pewnym sensie jesteś więc ograniczony warunkami zewnętrznymi. Tego problemu nie ma natomiast w przypadku uprawy nasion indoor.

Uprawa w Indoor

Warunki w pomieszczeniu możesz swobodnie dopasowywać do potrzeb niemal każdej odmiany, więc jedynym ograniczeniem będzie tylko powierzchnia. Jeśli rośliny urosną zbyt duże, możesz mieć kłopot nie tylko z brakiem miejsca, ale i z ich nieprawidłowym rozwojem lub brakiem kwitnienia wynikającym z prozaicznego powodu — rośliny mogą same sobie zasłonić dostęp do światła. Doskonałą do takiej uprawy będzie hybrydowa sativa, która charakteryzuje się niewielkim rozmiarem (jak indica) i kwitnie w miarę szybko.

Dobieramy odpowiednie nasiona

Jeśli mowa o indoor to bardzo dobrym wyborem będą np. wspomniane nasiona hybryd sativy. Warto zaopatrzyć się w takie nasiona jak:

  • OG Kush Outdoor — jedna z najbardziej cenionych odmian na świecie,
  • Super Skunk Outdoor — szybko kwitnącą i dająca bardzo obfite plony roślina o pikantnym zapachu,
  • Amnesia XXL Autoflowering — jedna z legendarnych, bardzo mocnych odmian, która również charakteryzuje się bardzo szybkim kwitnieniem.

Gdy mowa natomiast o nasionach indoor to warto postawić na przykład na:

  • Purple Afghan Kush — roślinę o kompaktowych rozmiarach i bardzo intensywną w aromacie
  • Critical 2.0 - odmianę ekonomiczną dającą duże plony na małych przestrzeniach
  • Bubba Kush Autoflowering — coś w sam raz dla początkujących. Roślina łatwa w uprawie i o krótkim czasie kwitnienia.

https://www.taniesianie.pl/nasionamarihuany/indoor