Euphoria – mieszanka doskonała

przez

Coraz więcej odmian marihuany jest wykorzystywanych w medycynie. Wiele szczepów wykazuje silne lecznicze działanie, które może przynieść ulgę pacjentom cierpiącym na różne, często nieuleczalne choroby. Jedną z takich odmian jest Euphoria.

Już setki lat temu odkryto lecznicze właściwości marihuany. Krzyżowano różne gatunki i szczepy dla uzyskania jak najlepszych efektów. Ten proces trwa do dziś, dlatego spotykamy coraz większą liczbę stricte medycznych odmian. Mogą z nich już również korzystać, pod nadzorem lekarza, polscy pacjenci. Różne szczepy dają odmienne efekty. Czym wyróżnia się Euphoria?

Zacznijmy od początku

Wśród przodków tej odmiany wymienić należy przede wszystkim Royal Medic i Shark Schock, który z kolei swą genetykę zawdzięcza jednemu z najbardziej znanych medycznych szczepów – Juanita la Lagrimosa. Euphoria to skrzyżowanie Canabis Indica (80%) i Cannabis Sativa (20%).

Euphoria ma wyjątkowo duże stężenie kannabidiolu CBD, znanego ze swych leczniczych właściwości. Wynosi on około 7-10%. Zawartość THC osiąga poziom 9%.

Krótki czas kwitnienia medycznej odmiany

Medyczne odmiany marihuany zwykle kwitną około 10 tygodni, Euphoria dojrzałość osiąga po 8 tygodniach kwitnienia. Jest średniej wysokości, krzaczastą rośliną. W warunkach zewnętrznych wyrasta maksymalnie na półtora metra, indoor osiąga 60-100 cm wysokości. Zapewnia jednak całkiem obfite plony. Nie jest to odmiana szczególnie łatwa w uprawie, ale jej walory lecznicze rekompensują trud włożony w hodowlę.

Euphoria wyróżnia się słodkim, owocowym zapachem i smakiem.

Motywująca Euphoria

Ze względu na wysoką zawartość CBD Euphoria wykazuje szereg leczniczych właściwości. Sięgają po nią między innymi pacjenci cierpiący na stwardnienie rozsiane czy przewlekłe bóle. Odmiana ta wykazuje również działanie antydepresyjne

W krajach, gdzie palenie marihuany jest dozwolone, Euphoria stosowana jet również do celów rekreacyjnych. Jak sama nazwa wskazuje, wywołuje euforyczny nastrój, wyjątkowo motywuje do działania i dodaje energii.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).