Egzotyczna Royal Domina

przez

Łączy w sobie cechy dwóch silnych odmian. Kusi smakiem, przyciąga zapachem i gwarantuje satysfakcjonujące zbiory. Royal Domina to odmiana marihuany, która zgromadziła spore grono zwolenników. Dowiedzmy się, dlaczego.

Ciężko byłoby znaleźć jedną odmianę marihuany, która powaliłaby na kolana wszystkich miłośników konopi. Są jednak szczepy, które szczególnie zachwycają. Czy Royal Domina do tej grupy należy? Oceńcie sami. Postanowiliśmy przybliżyć Wam jej najważniejsze cechy i właściwości.

Royal Domina – egzotyczna mieszanka

Odmiana ta powstała z połączenia Black Domina – silnego szczepu o zachwycającym wyglądzie i egzotycznej Kalijah. To w głównej mierze indyjka (aż 85%), pozostałą część stanowi Sativa (15%). Royal Domina zawiera spore stężenie substancji THC – 20%, przy dość niskim udziale CBD. Nie doczekała się zastosowania w medycynie, mimo że doskonale odpręża i koi nerwy.

Niska, stabilna roślina

Royal Domina może być uprawiana indoor oraz outdoor. W obu wypadkach, przy optymalnych warunkach, zapewni dobre zbiory, wysokiej jakości. Jest stosunkowo łatwa w uprawie, ma krótki okres kwitnienia – 7-8 tygodni, a przy tym jest wyjątkowo stabilna. Wykazuje sporą odporność na pleśń i choroby. Nie jest to wysoka roślina. W pomieszczeniach zamkniętych wyrośnie maksymalnie na 130 cm (min. 90 cm), outdoor poszybuje w górę najwyżej na 180 cm. Nie wymaga zatem dużej powierzchni.

Royal Domina pięknie kwitnie i pokrywa się imponującą warstwą połyskującej żywicy. Już podczas kwitnienia przyciąga swoim soczystym aromatem.

Odprężająca Royal Domina

W smaku tej odmiany wyczuwalne są nuty cytrusowe i ziemiste. Nie brakuje w niej również słodyczy. Działanie Royal Domina jest wyjątkowo intensywne i głęboko relaksujące. Mimo iż nie jest to stricte medyczna odmiana, świetnie łagodzi stres, odpręża i koi zmysły.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).