Czy medyczna marihuana jest obecnie sposobem na walkę z chorobami i ma dobry wpływ na nasze zdrowie?

przez

Obecnie medyczna marihuana jest coraz bardziej dostępna na rynku. Można ją zakupić w postaci ziaren, które są sprzedawane na sztuki i w Polsce jest to całkowicie legalne. Co za tym idzie, świadomość społeczeństwa na temat marihuany zwiększa się, przez co temat ten jest coraz bardziej interesujący. Coraz większa ilość ludzi zastanawia się, jakie skutki może nieść palenie tej rośliny a wielu naukowców informuje, że jest ona wykorzystywana w medycynie i przynosi rezultaty. Zastanówmy się wobec tego jaki wpływ na nasze zdrowie może mieć palenie konopii.

Jakie mogą być negatywne skutki palenia konopii?

Konopie zawierają w sobie organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów zwany THC, który jest substancją psychoaktywną, co może mieć wpływ na naszą równowagę, koordynację, czas reakcji oraz zdolność zapamiętywania. Niektórzy uważają, iż używanie marihuany może także zwiększać ryzyko wystąpienia depresji u ludzi w młodym wieku, którzy genetycznie są podatni na wystąpienie choroby umysłowej. Nie jest to jednak w pełni udowodnione. Należy pamiętać, że marihuana może nas także uzależnić. Co prawda nie można jej przedawkować, ale warto mieć na uwadze, iż nadmierne spożywanie może doprowadzić do wahań nastroju i niepokoju, dlatego też należy spożywać ją z umiarem.

Jaki pozytywny wpływ na nasz organizm ma palenie medycznej marihuany?

Oprócz skutków niepożądanych, spożywanie konopii przynosi wiele dobrego. Kiedy związek THC uderza w nasze komórki mózgowe, wówczas powoduje to uwolnienie dopaminy, a co za tym idzie ma to wpływ na nasze dobre samopoczucie oraz zmniejszenie poziomu stresu. Jednym z najważniejszych skutków palenia konopii dla naszego organizmu jest zmniejszenie bólu. Marihuana medyczna jest naturalnym środkiem przeciwbólowym, a u osób cierpiących na stwardnienie rozsiane przyczynia się do łagodzenia skurczów mięśni. Ponadto, zastosowanie konopii w przypadku osób chorych na nowotwory łagodzi nudności, a także wymioty spowodowane chemioterapią. Dodatkowo związek THC zawarty w marihuanie medycznej prowadzi do uczucia zwiększonego głodu i poprawia nasz apetyt, ale także przyczynia się do szybszego trawienia pokarmów, co za tym idzie osoby stosujące marihuanę mają niższe wskaźniki BMI i utrzymują odpowiednią wagę.