Czy Dabbing jest bezpieczny?

przez

Dabbing to coraz popularniejsza metoda spożywania marihuany – ekonomiczna i skuteczna. Polega na przyjmowaniu konopi w postaci specjalnego koncentratu. Czym charakteryzuje się Dabbing i czy jest bezpieczny? Tym tematem zajmiemy się poniżej.

Dabbing wykorzystywany jest przede wszystkim w przypadku marihuany medycznej, ale stosowany jest także w celach rekreacyjnych. W Polsce co prawda ta opcja nie jest dozwolona, jednak w kilku krajach Europy można swobodnie z tej metody skorzystać. Narodziła się ona w Stanach Zjednoczonych, gdzie zyskała ogromną popularność.

Czym jest Dabbing?

Dabbing to nowa metoda dostarczania marihuany do organizmu, a dokładniej jej aktywnych substancji, szczególnie kannabinoidów. Potrzebny jest do tego specjalny ekstrakt marihuany (koncentrat) w postaci gęstego oleju, nazywanego również woskiem. Zawiera on wyjątkowo wysokie stężenie kannabinoidów oraz innych cennych substancji, dzięki czemu może być jeszcze skuteczniejszy w leczeniu różnorodnych dolegliwości i chorób. Najmocniejsze odmiany marihuany oferują od 20 do 25% THC, podczas gdy w koncentracie stężenie tej substancji może dochodzić nawet do 90%. Podobnie jest ze związkiem CBD, znanym ze swych leczniczych właściwości. Jego zawartość w koncentracie jest również zdecydowanie wyższa niż na przykład w suszu.

Czy Dabbing jest bezpieczny?

Dab, czyli specjalne koncentraty konopi uzyskuje się podczas ekstrakcji marihuany. Potrzebny jest do tego dwutlenek węgla lub butan. Taki ekstrakt można wykonać samodzielnie w domu, trzeba jednak robić to bardzo umiejętnie, by nie wysadzić w powietrze mieszkania. Ze względu na bardzo wysokie stężenie kannabinoidów łatwo przedawkować marihuanę paląc ją w postaci ekstraktu. Trzeba przyjmować ją wówczas w rozsądnych dawkach. Dzięki temu można wyciągnąć z marihuany wszystko, co najlepsze. W krótkim czasie można uzyskać znacznie lepsze efekty niż podczas palenia suszu. Dabbing jest deską ratunku dla wielu pacjentów cierpiących na przewlekłe bóle czy nudności. Przynosi szybkie i skuteczne ukojenie.

Dabbing w Europie jest jeszcze stosunkowo młodym „wynalazkiem”, ale zyskuje coraz większe grono fanów. W Polsce ten wynalazek jest nielegalny i nie może być stosowany.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).