Cannabis indica, czyli popularna marihuna

przez

Cannabis indica, czyli konopie indyjskie mają szerokie grono zwolenników. Mimo iż uprawa tych nasion jest w Polsce nielegalna, możliwy jest ich zakup w celach kolekcjonerskich. W sieci można znaleźć sporo dobrze zaopatrzonych seedbanków. Czym charakteryzuje się cannabis indica?

Najogólniej nasiona konopi dzieli się na cannabis sativa, czyli konopie siewne i cannabis indica, czyli konopie indyjskie, inaczej marihuana. Obecnie najczęściej możemy spotkać hybrydy, czyli krzyżówki cannabis sativa i cannabis indica. Czasem wyróżnia się jeszcze cannabis ruderalis, czyli konopie dzikie. Skupimy się na konopiach indyjskich, które mają tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Konopie indyjskie – poznajmy je bliżej

Cannabis indica wywodzi się z południowej Azji. Jest niższa od cannabis sativa, bardziej rozłożysta i ma zdecydowanie szersze liście. W porównaniu do konopi siewnych, konopie indyjskie znacznie szybciej dojrzewają. Między innymi z tego powodu mają wielu zwolenników. Badacze coraz częściej biorą konopie indyjskie pod lupę i odkrywają coraz to nowsze właściwości. Marihuana leczy wiele chorób i schorzeń.

Różnorodność odmian

Swoją popularność konopie indyjskie zdobyły już wieki temu. Ludzie od setek lat korzystają z leczniczych właściwości marihuany. Obecnie trudno określić, jak wiele odmian tej rośliny jest dostępnych na świecie, a wybór odpowiedniej to nie lada wyzwanie. Zaangażowani hodowcy muszą wybierać spośród setek dostępnych nasion. Różnią się one rozmiarami, kształtem liści, pąków, zapachem, jak również efektem narkotycznym.

Cannabis indica – tajemna moc

Konopie indyjskie zawierają całą gamę związków chemicznych. Mimo iż cały czas są pod lupą badaczy, nadal nie odkryto i nie scharakteryzowano wszystkich. Najbardziej popularną substancją są kannabinoidy, niespotykane w naturze w żadnej innej roślinie. To prawdopodobnie im zawdzięcza się leczniczą moc marihuany. Najbardziej znanymi kannabinoidami są THC i CBD. Ten pierwszy ze względu na działanie narkotyczne ma wielu przeciwników, ale nie można przejść obojętnie obok jego leczniczych właściwości. CBD cieszy się zdecydowanie większym poważaniem – nie działa jak narkotyk, ale pomaga w leczeniu wielu chorób. Konopie indyjskie nadal nie zostały do końca odkryte. Wiele osób korzysta jednak z ich niezwykłej mocy.

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą redakcji serwisu http://hodowlamarihuany.com