Autoflowering – automatyczne nasiona marihuany

przez

Autoflowering to nic innego jak automatyczne nasiona marihuany. Nazywane są również automatami. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – kwitną automatycznie, dlatego są bardzo lubiane przez hodowców.

Uprawa marihuany to wcale niełatwa sztuka. Roślina ta ma swoje wymagania, jednak potrafi zrekompensować trudy hodowania imponującymi plonami. W Polsce uprawa konopi jest nielegalna. Możliwy i dopuszczalny jest natomiast zakup nasion w celach kolekcjonerskich, z czego pasjonaci tej rośliny chętnie korzystają. Seedbanki oferują szeroką gamę odmian marihuany, w tym nasiona autoflowering.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o automatach

Początki nasion marihuany autoflowering nie są dokładnie znane. Automatyczne kwitnienie nasiona konopi zawdzięczają genom Ruderalis. Badacze spierają się, co do tego, kiedy zostały odkryte. Przyjmuje się, że nasiona konopi z gatunku Ruderalis istnieją od setek, a może nawet tysięcy lat. To dzika odmiana marihuany, którą dzisiaj już niezwykle trudno spotkać. Zetkniemy się raczej z hybrydami Cannabis Indica i Cannabis Sativa. Niektórzy twierdzą, że czyste genetycznie Ruderalis w ogóle nie istnieją. Trudno dociec, kto ma rację.

Uprawa autoflowering

Uprawa nasion marihuany autoflowering jest stosunkowo łatwa, dlatego hodowcy chętnie po nią sięgają. To odmiana, która najlepiej czuje się przy stosunkowo niedużej ilości światła, w przeciwieństwie do innych szczepów marihuany. Autoflowering wystarczy kilka godzin światła w ciągu dnia, więc z powodzeniem mogą być uprawiane tam, gdzie pora letnia trwa krótko. Inaczej niż Cannabis Sativa czy Indica nie są zależne od cyklu nocy i dnia. Wzrost od wegetacji do kwitnienia następuje automatycznie.

Nasiona marihuany autoflowering rosną dość szybko i dają bogate plony. Od momentu kiełkowania potrzebują około 2 tygodni do miesiąca, by rozpocząć etap kwitnienia. W niektórych przypadkach zbiory można rozpocząć nawet po 10 tygodniach. Są takie gatunki autoflowering, które pełną dojrzałość osiągają już po 6 tygodniach. Nasiona marihuany autoflowering ze względu na wysoką jakość wzbudzają zainteresowanie wśród hodowców i pasjonatów konopi od lat.

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą redakcji serwisu http://hodowlamarihuany.com