Afghani#1 – odmiana dla każdego

przez

„Kraina haszyszu” – tak w przeszłości mówiono o górach Afganistanu. Na obszarach Hindukuszu można było bowiem znaleźć prawdziwe konopne perełki – czyste odmiany Indica, czyli szczepy popularnej i pożądanej afganiki. Obecnie nasiona tego gatunku można dostać bez dalekich podróży i wyhodować sobie taką roślinę samodzielnie.

Szczepy afganiki były wielokrotnie krzyżowane i udoskonalane. Afghani#1 to odmiana odpowiednia dla doświadczonych, ale również początkujących hodowców. Ta niewielka, krzaczasta roślina zawodoli każdego miłośnika konopi.

Afghani#1, czyli to, co najlepsze

W górach Hindukusz, skąd pochodzą szczepy afgańskie, od wieków hodowano marihuanę. Dzięki temu uzyskano całą gamę roślin, które mają specyficzne cechy. Każdy koneser konopi pozna odmianę afghani z daleka.

Afghani#1 powstała pod opieką Sensi Seeds. Wykorzystano najlepsze afgańskie odmiany Indica, by uzyskać roślinę, która będzie odznaczać się typowymi dla tej rodziny cechami i nie zawiedzie hodowców.

Co z tego wyrośnie?

Uprawa Afghani#1 nie może się nie udać. Odmiana ta dobrze poczuje się nawet na niewielkiej, zamkniętej przestrzeni. Da całkiem niezłe plony. Cechą charakterystyczną dla szczepów afgańskich jest krótki okres kwitnienia – 7-9 tygodni. Nasiona potrzebują jednak minimum 8 tygodni wegetacji nim rozpoczną kwitnienie, w innym razie roślina nie osiągnie zbyt dużych rozmiarów. Afghani#1 ma jeden główny szczyt i całą masę gęsto rozmieszczonych, ciężkich pąków. Spora ilość żywicy otaczającej roślinę ucieszy oko hodowcy.

Intensywny aromat i mocne działanie

Już podczas uprawy można poczuć intensywny zapach żywicy połączony ze słodką nutą. Aromat Afghani#1 można również porównać do zapachu kadzidła i świeżej gleby. Jej mocny efekt ogarnia całe ciało. Działanie tej odmiany jest długotrwałe i intensywne. Większe dawki mogą powodować senność, zwłaszcza u początkujących palaczy.

Afghani#1 ma zastosowanie medyczne. Pobudza apetyt, rozluźnia i pomaga podczas problemów z bezsennością.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).