5 najmocniejszych odmian marihuany

przez

Kiedy piszemy ten tekst, niestrudzeni hodowcy marihuany tworzą pewnie kolejne coraz mocniejsze i potężne jej odmiany. Chyba nikt nie jest w stanie wymienić wszystkich szczepów konopi, które dotychczas zostały wyhodowane na całym świecie. My postanowiliśmy jednak stworzyć niewielki ranking znanych nam najmocniejszych odmian.

Miłośnicy tej wyjątkowej rośliny poszukują coraz nowszych odmian. Jedni zwracają uwagę na aromat i smak, inni szukają remedium na swoje dolegliwości, jeszcze inni chcą po prostu poczuć jej potężną moc. Dla tych ostatnich właśnie powstają najmocniejsze odmiany marihuany. Przed Wami 5 szczepów, które mogą pochwalić się naprawdę wysokim stężeniem psychoaktywnej substancji – THC.

Bruce Banner #3

Poziom THC w tej odmianie sięga nawet 29%. To, bez wątpienia, jeden z najsilniejszych szczepów. Powstał w Colorado z połączenia OG Kush i Strawberry Diesel. Na jego aromat składa się truskawka, sosna i nuty ziemiste.

Y Griega

Równie silna odmiana, w której THC osiąga stężenie 27%. Wyjątkowo często nagradzana swoje geny zawdzięcza szczepom Amnesia oraz Kali Mist. Zapachem i smakiem zbliżona jest do Haze.

Auto AK 2.0.

Ta hybryda również może poszczycić się wysokim stężeniem THC. Wynosi ono bowiem około 23%. Wśród jej przodków wyróżnić należy AK-47, Critical+ i Skunka. Temu ostatniemu w głównej mierze zawdzięcza swój aromat.

AK – 47

Wspomniana już wyżej odmiana zawiera około 20% THC. Powstała z połączenia Thai, Mexican, Afghani oraz Columbian. Ma intensywny aromat, w którym wyczujemy między innymi drzewo sandałowe oraz skunowe nuty.

Critical Kush

Kolejna silna i niezwykle lubiana odmiana z ponad 20% stężeniem THC (nawet 25%). Na jej geny składają się takie szczepy jak Emerald OG Kush oraz Critical+. W smaku wyczujemy nuty owocowe, ale również cytrynę i aromat paliwa.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).