3 najszybsze odmiany marihuany

przez

Spośród wszystkich odmian marihuany największą popularnością cieszą się te z najwyższą zawartością THC i CBD, ale równie duże grono fanów mają szczepy wyróżniające się krótkim okresem kwitnienia. To właśnie im przyjrzymy się tym razem.

Większość odmian konopi nie sprawia szczególnych trudności podczas uprawy. Często trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo wiele szczepów potrzebuje sporo czasu, by zakwitnąć. Growerzy z całego świata nieustannie poszukują jak najszybszych odmian, które przy okazji zapewnią również obfite, dobrej jakości, plony. Przedstawiamy 3 warte uwagi, szybkokwitnące odmiany marihuany.

+ Speed

Jak sama nazwa wskazuje, po tej odmianie można się spodziewać naprawdę błyskawicznych zbiorów. Okres kwitnienia + Speed wynosi około 50 dni. Powstał on ze skrzyżowania Critical Mass, Speed Devil, #2 Auto oraz Sweet Seeds. Zaletą tej odmiany, oprócz szybkiego kwitnienia, jest również przyjemny smak i aromat oraz duża liczba topów pokrytych grubą warstwą żywicy. + Speed jest przy tym bardzo kompaktowy – osiąga od 30-80 cm wysokości.

60 Day Grapefruit

Ta odmiana osiąga dojrzałość mniej więcej po 60 dniach. Jest hybrydą takich szczepów jak Grapefruit, Dinafem#1 oraz Lowryder#1. Charakteryzuje się intensywnym aromatem i słodkim, owocowym smakiem. Roślina ta osiąga maksymalnie 80 cm wzrostu i gwarantuje plony na poziomie 50-80 gramów z jednego krzaczka. 60 Day Grapefruit jest łatwy w uprawie. Gwarantuje silne odprężające działanie. Tworzy bardzo gęste, solidne topy z dużą ilością żywicy.

Afghan Kush Ryder

Okres kwitnienia Afghan Kush Ryder wynosi około 60-70 dni. Odmiana ta jest efektem skrzyżowania Afghan Kush ze szczepem Ruderalis. Ta niewielka roślina nie wyrośnie wyżej niż na 80 cm. Wykazuje wyjątkową odporność na pleśń i różnego rodzaju choroby. Jest to odmiana wykorzystywana w medycynie. Gwarantuje bardzo silne efekty relaksujące.